Termowizja, pomiary i opracowania termowizyjne kamerą. Wrocław i dojazdy.

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: OGRZEJ.COM.PL
  • Dostępność: Jest  (10 szt.)
    Czas realizacji: od ręki

Termowizja we Wrocławiu - gdzie zlecić badanie termowizyjne czy wynająć kamerę?

 

Jako firma od lat działająca w segmencie obsługi Klientów prywatnych jak i przemysłowych proponujemy Państwu profesjonalne i atrakcyjne cenowo usługi związane
z wykonywaniem szeroko pojętych pomiarów termowizyjnych.

Kontakt do osoby odpowiedzialnej za pomiary termowizyjne w naszej firmie (również pogotowie 24h/dobę):
Tel: 533 623 899, email: info@ogrzej.com.pl

Jakie są możliwości kamer i pomiarów termowizyjnych?

Termowizja ma zastosowanie w wielu dziedzinach naszego życia oraz bardzo często pozwala nam rozwikłać problemy, poprzez analizę temperatury.
Obszary zastosowań badań i pomiarów termowizyjnych znajdziemy w budownictwie, motoryzacji, przemyśle, elektryce, elektroniczne, procesach produkcyjnych, medycynie i innych dziedzinach.
Proponujemy:
- wykonywanie zdjęć i filmów w termowizji,
- opracowania i analizy zebranych materiałów,
- wypożyczenia kamery termowizyjnej,
- diagnozowanie usterek urządzeń, ubytków i nieszczelności w izolacji obiektów budowlanych, wyszukiwanie pęknięć kanalizacyjnych, pomiary parametrów urządzeń i maszyn przemysłowych, badanie elektroniki,
- i inne...

Do tej pory wykonaliśmy kilkaset pomiarów, zdjęć, filmów i opracowań. Niektóre z nich w galerii powyżej. Zapewniamy pracę na wysokiej jakości i dokładności sprzęcie polskiej produkcji.
Nasze kamery  posiadają następujące możliwości pomiarowo analityczne.
Zapraszamy do kontaktu i skorzystania z naszych usług.


 


Termowizja- praktyczne wskazówki jak wykorzystać zjawisko termowizji ?

 

Rozwój techniki od zawsze budził nasze zdumienie. Od kiedy termowizja zawitała na rynku cywilnym- zmieniła oblicza wielu branż, od budownictwa po sektor ochrony.

 

Skupmy się przez chwilę, na zasadzie działania takiej kamery termowizyjnej. W zależnie od potrzeb rynkowych producenci wykorzystują do jej działania promieniowanie, które znajduje się w dolnym zakresie około 0,9 aż do 15 mikrometrów.

 

Kamera termowizyjna odbiera promieniowanie cieplne przesyłane przez obiekt cieplejszy od otoczenia- następnie porównuje go z najniższą temperaturą otaczającą obiekt.

Na tej podstawie ekran emituje oddzielne barwy jaskrawego koloru, dając kontrast i zarys sylwetki lub rozgrzanego obiektu.

 

Na czym polega fenomen kamer termowizyjnych?

 

Termowizja z racji swego uniwersalnego charakteru, nadaje nowy wymiar w pracach budowlanych, monitoringu i wiele innych.

Nie lada gratką dla klientów jest fakt, że kamera termowizyjna widzi obiekty w pełnym zakresie temperaturowym nawet bez konieczności zastosowania oświetlenia z zewnątrz.

 

Przewaga, jaką daje termowizja, nad innymi systemami rejestracji obrazów- takimi jak, chociażby wykorzystujących podczerwień- podczerwieni nie zarejestrujemy obrazu bez ingerencji światła zewnętrznego.

 

Szerokie spektrum elastyczności termowizji pozwala nam na precyzyjny monitoring terenów o znacznym zasięgu i polu widzenia. Dobra kamera termowizyjna jest w stanie zarejestrować ciepło na znaczne odległości dochodzące nawet do kilkuset metrów.

 

W bezpieczeństwie układów elektrycznych oraz w budownictwie niezmiernie ważne jest utrzymywanie temperatury w bezpiecznych zakresach pracy..

Z pozoru praca człowieka odpowiedzialnego za pomiary zdaje się łatwa i niewymagająca. Można pomyśleć, że pomiar polega na skierowaniu kamery termowizyjnej na dany obiekt i naciśnięcie przycisku.

Nic bardziej mylnego- Aby profesjonalnie dokonać pomiarów, należy wykazać się nie lada wyobraźnią. Znajomość z zakresu przewodnictwa cieplnego przez różne materiały i obiekty musi być za każdym razem dokonywana pod odpowiednim kątem i w optymalnej odległości.

 

Po wykonanym pomiarze technik musi zająć się obróbką zarejestrowanego termo obrazu. To w większości od umieszczonych znaczników przez operatora możliwy jest precyzyjny odczyt najwyższej i najniższej temperatury.

 

Dlatego tak ważne jest to, żeby pomiarów dokonywały osoby tylko i wyłącznie po przeszkoleniu oraz z odpowiednim doświadczeniem zawodowym.

 

Nasz wykwalifikowany personel jest w stanie wykonywać pomiary z należytą starannością. Niektórzy mogą się zastanawiać- po co komu takie pomiary?

 

Wyobraźmy sonie wielką fabrykę- w takiej fabryce są kilometry instalacji elektrycznych. Po drodze pełno jest przetworników, generatorów i innego rodzaju oporządzenia elektrycznego. Czy kiedykolwiek zastanawialiśmy się nad tym, że elektryczność może powodować nadmierne nagrzewanie się takiej instalacji?

 

Tutaj pojawia się odpowiedź na wcześniejsze zagadnienie bezpieczeństwa. Z prądem nie ma żartów- nasi technicy posiadają odpowiednie doświadczenie oraz zakres kompetencji, żeby takie pomiary były rzeczywiste i profesjonalne.

Bo czy jest coś ważniejszego niż bezpieczeństwo miejsc i aglomeracji, którą się otaczamy?

 

Na wszelkie zapytania odpowiadamy oraz doradzamy odpowiednie rozwiązania pomiarowe.

Zapraszamy do kontaktu.

 

Jak wygląda opis pomiaru termowizyjnego wycieku w ogrzewaniu czy ocieplania budynku?

 

Poniżej przykładowy opis pomiaru za pomocą kamery termowizyjnej

Widoczne rozległe mostki termiczne w narożnikach pomieszczeń w obu kondygnacjach oraz w przestrzeni stropu pod dachem, oraz obsadzeniach skośnych sufitów poddasza.
Dodatkowy pomiar higrometrem wskazuje na zawilgocenie mostków w dużej skali zawilgocenia, rozciągającej się do wewnątrz pomieszczenia po suficie, oraz ścianach.
Dodatkowo widoczne są mostki termiczne w obrysie zewnętrznym budynku występujące na elewacji i wydostające się z ocieplenia pionowego oraz poziomego (ściany frontowe, blacha maskująca sklepienie i obrys budynku).
Mostki te widoczne są w obrębie badanego mieszkania a także w całym obrysie budynkowym, oraz w miejscu dylatacji między segmentowej, która nie została zabezpieczona termicznie.

Prawdopodobne przyczyny powstawania zawilgocenia oraz mostków:
- ubytki izolacji pionowej i poziomej lub wadliwe ich połączenie,
- nieprawidłowa struktura układu ocieplenia dachowego i poddasza
- w przypadku stropu, ubytki, niewystarczająca ilość lub nieprawidłowe rozłożenie wełny mineralnej w profilach sufitowych,
- w przypadku nadproży stolarki okiennej, braki w izolacji obejmujące miejsca obsadzenia rolet okiennych,
- w przypadku drzwi frontowych, wadliwe obsadzenie ościeżnicy, oraz wybrakowana izolacja w samej strukturze drzwi na poziomie produkcyjnym.

Badanie termowizyjne i pomiar skuteczności działania ogrzewania podłogowego.

W wyniku pomiarów termowizyjnych, dokonano detekcji miejsc w których istnieje niemalże 100% pewności powstania przecieków w instalacji ogrzewania podłogowego.
Widoczne na zdjęciach termowizyjnych punkty i strefy wyższej temperatury o kształtach zmiennych, wraz z krzywą czasu pracy ogrzewania.
Pomieszczenia w którym widoczne są te defekty to salon, dolna krawędź płytki podłogowej graniczącej z przedpokojem, oraz okolice lewego narożnika na piętrze w pomieszczeniu małego pokoju.
Podejrzenia te potwierdza pomiar higtometrem pojemnościowym, wskazujący proporcję tendencji rosnącej zawilgocenia powierzchniowego obszarów wycieku.
W konsekwencji system działa nieprawidłowo i wymaga pilnej interwencji serwisowej.
W wyniku tych defektów nie jest możliwe osiągnięcie prawidłowych parametrów pracy systemu, występują znaczne różnice temperatur podłogi, uniemożliwiające wykonanie rozruchu termicznego budynku i korzystanie z systemu ogrzewania.

 

 

 

 

Cechy przyrządu:

  • Technologia AGT - przysłona będąca dodatkowo osłoną obiektywu (zabezpieczenie + eliminacja wpływu samopodgrzewania soczewki).
  • Auto Focus – automatyczne ustawianie ostrości (możliwe również manualne).
  • Odświeżanie obrazu 30 razy na sekundę.
  • Odporność na drgania i wstrząsy – stabilne, ostre zdjęcia bez konieczności stosowania statywu.
  • Wbudowany aparat fotograficzny z matrycą 2 Megapixele – automatycznie wykonywane rzeczywiste zdjęcia obszaru rejestrowanego w podczerwieni.
  • Możliwość nagrania 1-minutowej notatki głosowej do każdego termogramu.
  • Zapis w formacie jpg – specjalny format, z jednej strony zawierający w sobie wszystkie informacje termografu, widok rzeczywisty obszaru rejestrowanego oraz notatki głosowe; ale umożliwiający szybkie przeglądanie w dowolnym programie graficznym służącym do przeglądania grafiki.
  • Dostępnych 8 palet kolorystycznych.
  • Technologia Infra Fusion – podgląd połączonych obrazów rzeczywistego i termicznego pozwala na skuteczne zlokalizowanie miejsca.
  • Zasilanie ze standardowych akumulatorów AA lub baterii, wbudowana ladowarka.
  • Wbudowany celownik laserowy.
  • Proste i przejrzyste menu oraz oprogramowanie w języku polskim – łatwe do poruszania się dla niedoświadczonych użytkowników.
  • Ekran LCD TFT 3,6”, o rozdzielczości 640X480
  • Duża pojemność pamięci (pamięć wbudowana + wymienna standardowa karta SD) lub transfer w czasie rzeczywistym do PC (łącze USB) – nieograniczone możliwości rejestracji.
  • Wyjście video PAL/NTSC – umożliwia podłączenie do zewnętrznego monitora lub urządzenia rejestrującego i prowadzenie monitoringu w czasie rzeczywistym.
  • Obudowa chroniąca przed pyłem i deszczem (IP54); dodatkowo wytrzymała na upadek z wysokości 2 m.

OPIS OPROGRAMOWANIA:

  1. Dobór najlepszej wizualnie palety kolorystycznej (spośród 9 dostępnych) dla najlepszego wizualnego zobrazowania zmian temperatury.
  2. Ustalenie zakresu temperatur dla najlepszego zobrazowania ich rozkładu (możliwy tryb ręczny bądź automatyczny).
  3. Możliwość korekty współczynnika emisyjności dla całości lub części obszaru termogramu – współczynnik można skorygować dla każdego zaznaczonego obszaru indywidualnie.
  4. Wybór analizowanych obszarów – zakreślenie obszaru prostokątnego, owalnego, obszaru o dowolnym kształcie; możliwy następnie wybór części wspólnej zaznaczonych obszarów, ich łączenie, przycinanie, jak też przesuwanie wytyczonych granic zaznaczenia.
  5. Określenie i odczyt temperatury minimalnej, maksymalnej, średniej dla całego obszaru oraz na każdym obszarze zaznaczonym.
  6. Wybór odcinka (linia prosta lub łamana) dla której można określić uśrednioną temperaturę oraz stworzyć .automatycznie profil rozkładu temperatury wzdłuż tej linii.
  7. Wyostrzenie, wygładzenie, uśrednienie, uwydatnienie krawędzi obiektów widocznych na termogramie.
  8. Obracanie lub wykonanie lustrzanego odbicia.
  9. Odczyt temperatury w dowolnym punkcie – po najechaniu kursorem w okienku „Informacje” podawana jest w sposób ciągły odczytana temperatura wraz z aktualnymi współrzędnymi, do tego cały czas dostępne są pozostałe zapisane informacje (temperatura maksymalna, wilgotność, emisyjność).
  10. Automatyczne tworzenie histogramu dla całego obrazu oraz dla każdego zaznaczonego obszaru; z graficzną prezentacją procentowego rozkładu obszarów z temperaturami w poszczególnych przedziałach.
  11. Użycie technologii Image Fusion – na część obrazu widzialnego zostaje nałożony termogram, w dowolnej palecie wybranej przez użytkownika. Termogram jest nakładany z wybraną przezroczystością, co pozwala jak najlepiej pokazać i oznaczyć interesujące obszary, szczególnie, jeśli trudno jest wizualnie porównać miejsca z termogramu ze szczegółami obrazu widzialnego obserwowanego obiektu.
  12. Zapis wszystkich naniesionych korekt oraz punktów charakterystycznych dla umożliwienia dalszej analizy w późniejszym czasie.
  13. Tworzenie raportu, również jako nakładka do programów Word lub Excel - w prosty sposób, metodą „przeciągnij i upuść” przenosimy do raportu wszystko, co chcemy w nim zawrzeć – termogramy, odpowiadające im obrazy widzialne, wyniki analizy dla całości lub zaznaczonego obszaru, histogram, itp.
Parametry techniczne kamery KT-160
Rozdzielczość IR 160x120
Temperatura -20..250°C
Rozdzielczość temp. 0,1°
Zakres spektralny 8...14μm
Rozdz. przestrz. (mrad)  
Pole pomiarowe (FOV) / ogniskowa - obiektyw standardowy 20,6° x 15,5° /11mm
Pole pomiarowe (FOV) / ogniskowa - obiektywy opcjonalne. 7,6° x 5,7° /30mm
Dokładność ±2° lub 2%
Minim. odległość (cm) 20
Laser tak
Ostrość auto/manualna
Czułość termiczna 0.1°C @ 30°C
Palety 8
Odświeżanie (Hz) 50/60
Obraz rzeczywisty CMOS Sensor, 1600x1200pixels(2Mpix)
InfraFusion tak
Wideo IR SD, USB
Tryby (punkty) centr, max, min
Regul. emisyjności 0,1..1
Tabela emisyjności tak
Pamięć wewnętrzna 150MB
Pamięć wymienna SD 2GB
Format plików obrazów JPG
Format plików wideo IRV
Notatka głosowa tak
Komunikacja z PC USB
Wyjście wideo PAL/NTSC
Zasilanie z akumulatora standard AA
Zasilanie z baterii standard AA
Ładowanie w kamerze tak
Praca z zasilacza 12V
Wyświetlacz 3,6'' TFT LCD
Oprogramowanie PC do analizy. pełne darmowe (j. angielski, polski, niemiecki, hiszpański, rosyjski)
Temp. pracy. -10°C to 50°C
Temp. przechowywania -20°C to 60°C
Wilgotność 10% to 95%, bez kondensacji
Certyfikaty CE Mark (Europe)
Wibracje 2G, IEC 68-2-6
Wstrząsy 25G, IEC 68-2-29
Rozmiary 240mmx124mmx111mm
Masa (kg) 0.73kg(z bateriami)